Categories: Rośliny ogrodowe

Kwiecisty ogród

Kolorowy ogród wypełniony różnorodnymi roślinami to istna ozdoba każdego domu, dlatego warto zadbać o jego odpowiednią pielęgnację. Niektóre rośliny oprócz systematycznego podlewania wodą, wymagają specjalnych nawozów, które dostarczą odpowiednich substancji niezbędnych do rozrostu.

Jednym z najważniejszych elementów każdego ogrodu są kwiaty. Są one stosunkowo proste w hodowli, a ich zróżnicowana kolorystyka sprawia, że mogą posłużyć nie tylko za spontaniczne ozdobniki, ale również za elementy kwiecistych mozaik, które można rozplanować w ogrodzie. W zależności od gatunku rośliny, wymaga ona odpowiedniej pielęgnacji, zatem przy tworzeniu mozaiki warto użyć kwiatów o podobnej specyfice hodowania. Gdyby kwiecisty wzór stworzony był z kwiatów o różnych warunkach hodowli, niektóre mogłyby zwiędnąć z powodu działania substancji, które pozostałym kwiatom byłyby niezbędne do wzrostu.

Oprócz wyboru odpowiednich roślin, należy również zadbać o odpowiednie nawozy. Wprowadzają one wartości odżywcze w glebę, co wpływa korzystnie na rozwój kwiatów. Przy wyborze nawozu należy zwrócić szczególną uwagę na jego skład. Może się bowiem okazać, iż niektóre substancje w nim zawarte wpłyną niekorzystnie na posadzone kwiaty, powodując zahamowanie wzrostu lub nawet zwiędnięcie roślin.

Zazwyczaj nawozy do roślin ogrodowych informują do jakiego rodzaju roślin można je stosować. Na tej podstawie łatwiej skomponować ogrodową mozaikę. Nawozy występują zazwyczaj w formie płynnej, co zdecydowanie ułatwia ich rozprowadzanie w ogrodzie.

Kolorystyka kwiatów pozwala na stworzenie mozaiki, która będzie zachwycać oczy, zaś ich specyficzne zapachy będą ucztą dla węchu. Należy jednak pamiętać, że kwiaty to rośliny, które wymagają szczególnej pielęgnacji. Oprócz systematycznego używania wody, należy zaopatrzyć się w nawozy, które stworzą idealne warunki do wzrostu roślin. Przy wyborze nawozu należy oczywiście zwracać uwagę na jego skład, aby uniknąć szkodliwego działania na rośliny do których nawóz nie jest przeznaczony. Utrzymanie pięknego ogrodu wymaga odrobiny systematyki i wiedzy. Z czasem dobór odpowiednich substancji odżywczych dla kwiatów stanie się niezwykle intuicyjne i proste. Wtedy nie pozostaje nic innego, jak cieszyć się cudownymi kwiecistymi mozaikami bez obawy o stan ozdobnych roślin ogrodowych.