Categories: Środki ochrony roślin

Ridomil Gold – sprawdzony środek ochrony roślin!

W obecnych czasach, gdy po świecie panoszą wszelkiego rodzaju choroby, często zapominamy o tak ważnej sprawie jak choroby roślin. Rośliny w szczególności narażone są na wszelkiego rodzaju niedogodności pogodowe, na efekty działań człowieka, takie jak smog i wszelakie spaliny, ale również działania przeróżnych insektów czy infekcje bakteriami lub grzybami.

Jeśli zależy nam nie tylko na losie naszych roślin, ale również na losach naszej planety (rośliny, poprzez fotosyntezę, wytwarzają niezbędny do życia tlen, oraz redukują obecność dwutlenku węgla w atmosferze), sprawdzonym środkiem, którego celem jest ochrona roślin, będzie preparat Ridomil Gold. Ridomil Gold to skuteczny i sprawdzony środek grzybobójczy dolistny, stosowany jako ochrona roślin przed fytoftorozą (groźną chorobą roślin, która powoduje niemożność pobierania przez nie wody z gleby, a wskutek tego ich żółknięcie i obumieranie) mączniakiem rzekomym (pasożytem żerującym na łodygach i liściach roślin), alternariozą (chorobą wywoływaną przez grzyby, charakteryzującą się obumieraniem roślin) oraz białą rdzą krzyżowych. Preparat Ridomil Gold w szczególności polecany jest do stosowania w hodowli roślin jadalnych, takich jak winogrona, pomidory, ziemniaki, cebule, ogórki, sałata, brokuły, kalafiory oraz roślin ozdobnych – iglaków, tuj, czy rododendronów – w celu jak najdłuższego życia naszych roślin.

Ridomil Gold jest środkiem w postaci granulek, rozpuszczalnych w wodzie, w celu sporządzenia zawiesiny o działaniu układowo-kontaktowym. Jest to środek profilaktyczny, mający na celu zapobieganie wyżej wymienionym występowaniom choroby roślin.

W skład preparatu Ridomil Gold wchodzą między innymi substancje czynne takie jak :metalaksyl-M (związek z grupy fenyloamidów), mankozeb (związek z grupy ditiokarbaminianów). Przy stosowaniu preparatu Ridomil Gold należy zachować ostrożność – środek ten zwalczając choroby rośliń, może powodować reakcję alergiczną skóry (oznaczenie H317), podejrzewa się, że działa szkodliwie na dziecko w łonie matki (oznaczenie H361d), oraz działa bardzo toksycznie na organizmy wodne, powodując długotrwałe skutki (sygnatura H410). Dlatego więc, producent zaleca przed zastosowaniem środku Ridomil Gold w celu ochrony zdrowia i życia, zapoznanie się z instrukcją użycia i postępowanie zgodnie z nią.